„Kalapács - Az első merénylet (album)” változatai közötti eltérés

Innen: Metal Muzeum
(Új oldal, tartalma: „Kalapács ---- 2000 Hammer Records HMRMC 009 5999505130228 ==Dalok== #'''Kalapács - Gyilkológép (dalszöveg)…”)
 
17. sor: 17. sor:
  
 
==Zenekar==
 
==Zenekar==
 +
 +
:[[Kalapács József]] – ének
  
 
==Közreműködők==
 
==Közreműködők==
 +
 +
:[[Paksi Endre]] – ének
 +
:[[Rubcsics Richárd]] – gitár, basszusgitár
 +
:[[Hornyák Péter]] – dob
  
 
==Impresszum==
 
==Impresszum==
 +
 +
A felvétel a [[Yellow Stúdió|Yellow stúdióban]] készült 2000. március – áprilisban.<br>
 +
Zenei rendező: Paksi Endre<br>
 +
Hangmérnök: [[Kaleta Csaba]]<br>
 +
Borítóterv: Cselőtei László<br>
 +
Számítógépes grafika: Uzseka Norbert<br>
 +
Fotó: Mezey Gábor, archívum<br>
 +
Produkciós igazgató: Hartmann Kristóf<br>
 +
Cselőtei László – Lénárd László<br>
  
 
==Köszönet==
 
==Köszönet==
 +
 +
Köszönet Szilvás Gergőnek és Lénárd Orsinak.<br>
  
 
==Egyéb==
 
==Egyéb==
 +
 +
A 80-aas évek eleje. Egy legendás korszak, amikor itthon és külföldön egy új generáció tűzte zászlajára a mitikus kifejezést: HEAVY METAL! Ez a két szó számomra mindi is többet jelentett egy egyszerű zenei stílusnál. Hitvallás volt, életérzés, amely betöltötte a magamfajta metal rajongó hétköznapjait. Ebben az izgalmas időszakban tűnt fel Budapesten egy banda, amelyik halálosan komolyan vette a műfajt: a Pokolgép. Talpig fekete bőrben és szegecsben nyomták az eddig elképzelhetetlenül kemény, súlyos riffeket, sőt, hóhércsuklyában, később fekete , álarcos lovagi sisakokban léptek fel. Még a kis pesti klubokban sem alkudtak meg. Fehér lepelbe burkolt alakok fáklyákat lobogtattam a Gladiátorok című dal alatt és fekete köpenyes, sötét figurák feszítettek bárdokkal a kezeikben, a színpad hátterében, miközben szólt a Gyilkológép vagy a Heavy Metal. Sem a banda, sem a dalaik nem ismertek könyörületet. A minden alkalommal felpakolt gigantikus hangfalhegyek teljes erővel bontották a klubokat és dobhártyákat. A nótákban pedig nyoma sem volt tréfának, jókedvnek. Szigorú zene volt ez, komor, de nagyon is igaz, a fantáziát alaposan megmozgató szövegekkel. Paksi Endre szövegíró/énekes/basszusgitáros és társai az akkoriban még csak gyülekező magyar metal tábor számára ugyanazt jelentették, mint a szigorúan lehúzott Vasfüggöny túloldalán az Accept, a Judas Priest, vagy az Iron Maiden. Egy új, büszke kor eljövetelét a kemény fémzene számára.
 +
E korszak a Pokolgép dalai szólalnak meg most nagyrészt először az eredeti Pokolgép énekes, Kalapács József előadásában. Tulajdonképp ez tekinthető akár az első Pokolgép albumnak is, amely akkor különböző okok miatt nem jelenhetett meg. Most azonban itt van minden legendás nóta, úgy ahogy azt annak idején a szerző, Paksi Endre megálmodta:<br>
 +
egyszerűen, lényegre törően, szigorúan, komolyan, ahogy a Heavy Metalnak szólni kell!<br>
 +
Cselőtei László<br>

A lap 2021. április 12., 15:39-kori változata

Kalapács


2000 Hammer Records HMRMC 009 5999505130228

Dalok

  1. Gyilkológép
  2. Sebességláz
  3. Maszk
  4. Káin
  5. Heavy Metal
  6. Cirkusz és rács
  7. Bűn
  8. Gladiátorok
  9. Átkozottak
  10. Állj fel
  11. Sátán

Zenekar

Kalapács József – ének

Közreműködők

Paksi Endre – ének
Rubcsics Richárd – gitár, basszusgitár
Hornyák Péter – dob

Impresszum

A felvétel a Yellow stúdióban készült 2000. március – áprilisban.
Zenei rendező: Paksi Endre
Hangmérnök: Kaleta Csaba
Borítóterv: Cselőtei László
Számítógépes grafika: Uzseka Norbert
Fotó: Mezey Gábor, archívum
Produkciós igazgató: Hartmann Kristóf
Cselőtei László – Lénárd László

Köszönet

Köszönet Szilvás Gergőnek és Lénárd Orsinak.

Egyéb

A 80-aas évek eleje. Egy legendás korszak, amikor itthon és külföldön egy új generáció tűzte zászlajára a mitikus kifejezést: HEAVY METAL! Ez a két szó számomra mindi is többet jelentett egy egyszerű zenei stílusnál. Hitvallás volt, életérzés, amely betöltötte a magamfajta metal rajongó hétköznapjait. Ebben az izgalmas időszakban tűnt fel Budapesten egy banda, amelyik halálosan komolyan vette a műfajt: a Pokolgép. Talpig fekete bőrben és szegecsben nyomták az eddig elképzelhetetlenül kemény, súlyos riffeket, sőt, hóhércsuklyában, később fekete , álarcos lovagi sisakokban léptek fel. Még a kis pesti klubokban sem alkudtak meg. Fehér lepelbe burkolt alakok fáklyákat lobogtattam a Gladiátorok című dal alatt és fekete köpenyes, sötét figurák feszítettek bárdokkal a kezeikben, a színpad hátterében, miközben szólt a Gyilkológép vagy a Heavy Metal. Sem a banda, sem a dalaik nem ismertek könyörületet. A minden alkalommal felpakolt gigantikus hangfalhegyek teljes erővel bontották a klubokat és dobhártyákat. A nótákban pedig nyoma sem volt tréfának, jókedvnek. Szigorú zene volt ez, komor, de nagyon is igaz, a fantáziát alaposan megmozgató szövegekkel. Paksi Endre szövegíró/énekes/basszusgitáros és társai az akkoriban még csak gyülekező magyar metal tábor számára ugyanazt jelentették, mint a szigorúan lehúzott Vasfüggöny túloldalán az Accept, a Judas Priest, vagy az Iron Maiden. Egy új, büszke kor eljövetelét a kemény fémzene számára. E korszak a Pokolgép dalai szólalnak meg most nagyrészt először az eredeti Pokolgép énekes, Kalapács József előadásában. Tulajdonképp ez tekinthető akár az első Pokolgép albumnak is, amely akkor különböző okok miatt nem jelenhetett meg. Most azonban itt van minden legendás nóta, úgy ahogy azt annak idején a szerző, Paksi Endre megálmodta:
egyszerűen, lényegre törően, szigorúan, komolyan, ahogy a Heavy Metalnak szólni kell!
Cselőtei László